Pro jezdce s vlastním koněm

 

Jezdectví je rozhovor mezi koněm a jeho jezdcem. Pokud to vnímáte stejně, velmi ráda Vás tímto hovorem povedu.

 

    Poradím a nasměruji Vás ke zlepšení jezdeckých dovedností pro lepší pocit z ježdění. Vynasnažím se pomoci odstranit problémy, které Vás i Vašeho koníka sužují, ať už jde o nadměrnou lekavost, uspěchanost, pomalost, házení hlavou...či jiné.

 

   Ráda pomohu i s prací ze země a ve volnosti.

 Pro pochopení podstaty chápání koně a uvědomění si vlivu jezdce, práci ze země i preferuji jako ideální začátek spolupráce všech zůčastněných.

 Není to absolutně nezbytné, avšak velmi užitečné. 

 

 Uvolnění koně - psychické i fyzické - jsou vždy na prvním místě. Alfa i omega dobrého jezdectví.

    Budu se snažit vysvětlit proč, důvody jeho ztrát a jak to napravit.

 

. Zaměříme se především na základní přiježděnost koně, zlepšení sedu jezdce a použití správných pomůcek. Jinými slovy- naučit se a pochopit abecedu vzájemné komunikace koně a člověka, z které postupně budeme skládat slova.

 Žádné nacvičování čehosi, co nedává smysl ani jezdci natož pak koni.

 

Pokud chcete zjemnit a zpřesnit ovládání koně a hlavně mít z jezdectví radost a užívat si spolupráci s vyrovnaným, ovladatelným koněm, jsem k Vašim službám. A to ať už sedíte v sedle anglickém či jiném, prvním rokem nebo třeba nějaké to desetiletí... 

 

Vhodné pro každého, kdo na sobě chce pracovat a mít radost z pokroků s koněm, které jsou založeny na pochopení myšlení koně a uvědomění si vlastního působení na koně.

 

Rozhodně nečekejte hodinu vykřikování jízdárenských povelů a drilování cviků, ani zaručené tipy a rady, jak přeprat koně.

 Naopak. Čekejte vysvětlování a hledání cesty ke skutečné spolupráci Vás a Vašeho koně.

 

 Z toho vyplývá, že tato nabídka je zcela nevhodná pro  "jezdce"  beroucí koně jako sportovní náčiní.

 

Cena  600 Kč/h

 

Cestovné 7 Kč/km

 

 

 

 

„Lidé si mohou navzájem pomoci správně pochopit koně. Učitelem ale zůstává kůň. Je to jedině kůň, kdo může potvrdit, zda je náš horsemanship efektivní.“

 

Martin Black