Pro jezdce s vlastním koněm

 

Jezdectví je rozhovor mezi koněm a jeho jezdcem. Pokud to vnímáte stejně, velmi ráda Vás tímto hovorem povedu.

 

    Poradím a nasměruji Vás ke zlepšení jezdeckých dovedností pro lepší pocit z ježdění. Vynasnažím se pomoci odstranit problémy, které Vás i Vašeho koníka sužují, ať už jde o nadměrnou lekavost, uspěchanost, pomalost, házení hlavou...či jiné.

 

   Ráda pomohu i s prací ze země a ve volnosti.

 Pro pochopení podstaty chápání koně a uvědomění si vlivu jezdce, práci ze země i preferuji jako ideální začátek spolupráce všech zůčastněných.

 Není to absolutně nezbytné, avšak velmi užitečné. 

 

 Uvolnění koně - psychické i fyzické - jsou vždy na prvním místě. Alfa i omega dobrého jezdectví.

    Budu se snažit vysvětlit proč, důvody jeho ztrát a jak to napravit.

 

. Zaměříme se především na základní přiježděnost koně, zlepšení sedu jezdce a použití správných pomůcek. Jinými slovy- naučit se a pochopit abecedu vzájemné komunikace koně a člověka, z které postupně budeme skládat slova.

 Žádné nacvičování čehosi, co nedává smysl ani jezdci natož pak koni.

 

Pokud chcete zjemnit a zpřesnit ovládání koně a hlavně mít z jezdectví radost a užívat si spolupráci s vyrovnaným, ovladatelným koněm, jsem k Vašim službám. A to ať už sedíte v sedle anglickém, westernovém či jiném, prvním rokem nebo třeba nějaké to desetiletí... 

 

Vhodné pro každého, kdo na sobě chce pracovat a mít radost z pokroků s koněm, které jsou založeny na pochopení myšlení koně a uvědomění si vlastního působení na koně.

 

Rozhodně nečekejte hodinu vykřikování jízdárenských povelů a drilování cviků, ani zaručené tipy a rady, jak přeprat koně.

 Naopak.

Čekejte vysvětlování a hledání cesty ke skutečné spolupráci Vás a Vašeho koně.

 

 

 

 

Nejaktuálnější informace naleznete na novém webu  

www.terezapatakiova.cz

 

 

 

 

 

 

„Lidé si mohou navzájem pomoci správně pochopit koně. Učitelem ale zůstává kůň. Je to jedině kůň, kdo může potvrdit, zda je náš horsemanship efektivní.“

 

Martin Black