Naši koně

Blixa 

* 9. 7. 2006

český teplokrevník

valach

m. Bafly po Flipper

o. Donegal (IRE)

 

Blixátko obývá naši stáj již od roku 2007, kdy jsme ho dovezli jakožto roční hříbátko od našich kamarádu Anetky a Miloše. Vyrostl nám z něj jemný, přátelský parťák, ideální juniorský či dámský koník, který je báječný pro jezdecký přestup z pony na velké koně. Nadále se samozřejmě snažíme Blixátko posouvat ve výcviku, aby si na něm pokročilejší děti mohli ochutnávat i obtížnější cviky a časem i první závodní zkušenosti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Dollom Lady Lilian  

* 30. 5. 2000

Welsh pony of cob type, sekce C

o. Friars Royal Surprise

m. Dollom Sweet Lady po Gwenllan Ben

 

Lilinka se k nám nastěhovala začátkem roku 2009 jako zkušená učitelka a kamarádka pro tehdy ani ne pětiletou Beátku. Svoji roli plní od té doby na výbornou a do koňského světa už zlákala a přivedla nejedno dítko. V roce 2010 nám porodila krásnou Leontýnku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akrash Leontynka

* 3. 7. 2010

o. Craig-y-Parc Black Magic

m. Dollom Lady Lilian

 

Leontýnka se u nás narodila a momentálně je v základním výcviku, aby se stala spolehlivým parťákem pro děti. Je vyšší i mohutnější než její maminka Lili. Leontýnka je sebevědomá, zvědavá, mladá dáma s výborným pohybem. Pracovat s ní je velká radost a zábava.

 

 

 

 

Liana / Furioso XXIII-9

* 19.4.2006
 
o. FXXIII/Rinaldo-II

m.168 North Star IX-36/Nioba
 


Lianku jsme dovezli v roce 2009 ze Slovenska z hřebčína Motěšice. Jako pravá čechoslovačka poté se mnou putovala zase na Slovensko a i zpět.
Zkrátka - srdeční záležitost.